Kontaktpersoner i landet

Här hittar du kontaktuppgifter till Moderatkvinnorna och partiombudsmännen i ditt län.

Stockholm stad 
Moderatkvinnoordförande: Annika Friberg
annika.friberg@moderaterna.se

Partisombudsman: Lars-Peter Swärdh 
lars-peter.swardh@moderaterna.se

 

Stockholms län 

Moderatkvinnoordförande: Ida Drougge
ida.drougge@riksdagen.se
 

Partiombudsman: Lars-Peter Swärdh 
lars-peter.swardh@moderaterna.se

 

Uppsala län
Moderatkvinnoordfördande: Susanne Mastonstråle
susanne.mastonstrale@moderaterna.se

Partiombudsman: Johan Carlsson
jahan.carlsson@moderaterna.se



Södermanland 
Moderatkvinnoordförande: Ewa Thalén Finné
ewa.thalenfinne@strangnas.se

Partiombudsman: Martin Edgélius
martin.edgelius@moderaterna.se

 

Östergötland 
Moderatkvinnoordförande: Joanna Sjölander
joanna.sjolander@gmail.com

Partiombudsman: Jessica Häggroth
jessica.haggroth@moderaterna.se

 

Jönköping 
Moderatkvinnoordförande: Anna Gerebo
gereboanna@gmail.com

Partiombudsman: Jan Sundström
jan.sundstrom@moderaterna.se

 

Kronoberg 
Moderatkvinnoordförande: Ida Eriksson
ida.eriksson@vaxjo.se

Partiombudsman: Andreas Lindström
andreas.lindstrom@moderaterna.se

 

Kalmar 
Moderatkvinoordförande: Susanne Eliasson
ssh.eliasson@telia.com

Partiombudsman: Marcus Andersson
marcus.andersson@moderaterna.se

 

Gotland 
Moderatkvinnoordförande: Sara Wilhelmsson
sara.wilhelmsson78@gmail.com

Partiombudsman: Åsa Wackelin
asa.wackelin@moderaterna.se



Blekinge 
Moderatkvinnoordförande: Emma Cejvan
emina.cejvan@gmail.com

Partiombudsman: Carin Erlandsson
carin.erlandsson@moderaterna.se



Skåne 
Moderatkvinnoordförande: Ulrika Dakouri
ulrika.dakouri@moderaterna.se

Partiombudsman: Anders Lunderquist
anders.lunderquist@moderaterna.se



Halland 
Moderatkvinnoordförande: Helena Antoni
helena.antoni@riksdagen.se

Partiombudsman: Peter Hemgard
peter.hemgard@moderaterna.se

 

Västra Götaland 
Moderatkvinnoordförande: Anna-Lena Holberg
anna-lena.holberg@lerum.se

Partiombudsman: Lena Jernehed (tillförordnad ombudsman)
lena.jarnehed@moderaterna.se



Värmland 
Moderatkvinnoordförande: Marie Oudin
marie.oudin@moderaterna.se

Partiombudsman: Lina Nygren
lina.nygren@moderaterna.se



Örebro 
Moderatkvinnoordförande: Anna Danielsson
anna.danielsson@moderaterna.se

Partiombudsman: Hannes Kataja
hannes.kataja@moderaterna.se

 

Västmanland 
Moderatkvinnoordförande: Caroline Högström
caroline.hogstrom@moderaterna.se

Partiombudsman: Anna Kramer
anna.kramer@moderaterna.se

 

Dalarna 
Moderatkvinnoordförande: Carina Källström
cararvi@hotmail.com

Partiombudsman: Jenny Edberg
jenny.edberg@moderaterna.se

 

Gävleborg 
Moderatkvinnoordförande: Therése Hammarberg
Therese.moderat.gavle@gmail.com

Partiombudsman: Mårten Strömberg
marten.stromberg@moderaterna.se



Västernorrland 
Moderatkvinnoordförande: Viktoria Janson
viktoria.jansson@moderaterna.se

Partiombudsman: Peter Sjöbom
peter.sjobom@moderaterna.se

 

Jämtland
Moderatkvinnoordförande: Therese Dahlgren Ekroth
therese.ekroth-dahlgren@ostersund.se

Partiombudsman: Jananders Mattsson
jananders.mattsson@moderaterna.se

 

Västerbotten
Moderatkvinnoordförande: Anna-Karin Nilsson
anna-karin.nilsson@moderaterna.se

Partiombudsman: Anton Bergström
anton.bergstrom@moderaterna.se

 

Norrbotten 
Moderatkvinnoordförande: Birgit Meier Thunborg
Birgit.meierthunborg@moderaterna.se

Partiombudsman: Fredrik S Lundström
fredrik.lundstrom@moderaterna.se