Kontakt

Moderaterna har aktiva föreningar och nätverk på flera platser i världen, och vi har en tydlig ambition att växa med förstärkt internationell närvaro.

Vill du engagera dig, eller starta ett nytt "Moderater i utlandet" där du bor, är du varmt välkommen att kontakta oss. Hör av dig till utlandet@moderaterna.se eller någon av föreningarna nedan.

Moderater i utlandet
Christian Holm Barenfeld, ordförande
christian.holm.barenfeld@riksdagen.se
+46 (0)70-621 08 21

Victor Ericsson, Moderaternas riksorganisation
victor.ericsson@moderaterna.se 
+46 (0)8-676 80 00

Moderater i London
Lena Kjellgren london@moderaterna.se 
Moderaterna i Storbritanniens hemsida och Facebook-sida

Moderater i Frankrike
- Moderater i Paris
Camilla Nathhorst Odevall c.nathhorstodevall@edr.com
Moderater i Frankrikes Facebook-sida

- Moderater i södra Frankrike och Monaco
Nils Mörner rivieran@moderaterna.se
Bernt Marcus Ivarsson rivieran@moderaterna.se +33 6 14 23 24 53
Moderater på Rivierans Facebook-sida

Moderater i Bryssel
Lina Stenlund lina.stenlund@europarl.europa.eu
Brysselmoderaternas Facebook-sida

Moderater i New York
Erik Lindström erik.l@ix.netcom.com

Moderater i Oslo 
Maria Dupont maria.dupont@moderaterna.se

Moderater i Tallinn
Anders Hedman anders.hedman@moderaterna.se
Moderater i Tallinns Facebook-sida

Moderater i Tyskland
- Moderater i Hamburg

Magnus Ehrenberg me@ehrenberg-kommunikation.com

- Moderater i München
munchen@moderaterna.se
Moderater i Münchens Facebook-sida

Moderater på Nya Zeeland
Åsa Duffy duffy.asa@gmail.com

Moderater i Sydkorea
Peter Lunden-Welden peter.lunden-welden@seoul9.co.kr

Moderater i Schweiz
Moderater i Schweiz Facebook-sida

 

Den nationella styrelsen består av:

Christian Holm Barenfeld
Hans Wallmark
Tina Ghasemi
Michael Svensson
Isabella Hökmark
Gustaf Göthberg
Anders Hedman