Kontakt

Nedan finner du kontaktuppgifter till Moderaterna Uppsala län.

Länsförbundskansliet finns i Uppsala.

Besök: Sturegatan 4B, Uppsala.

Post: Box 2040, 75002 Uppsala.

Mail: uppsala@moderaterna.se

Telefon: 018-504300

 

Kontakter:

Partiombudsman: Johan Carlsson, johan.carlsson@moderaterna.se, 070-6506048

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Sara Persson, sara.persson@moderaterna.se, 072-547 43 48

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Sofia Andersson, sofia.andersson@moderaterna.se, 072-220 34 69

Politisk sekreterare Region Uppsala: Johan Eriksson, johan.eriksson@moderaterna.se, 072-212 59 77

Förbundsordförande Uppsala län: Jessika Roswall, jessika.roswall@moderaterna.se

 

Kontaktuppgifter till politiker i Uppsala län hittar du här

Kontaktuppgifter till länets moderata kommunföreningar här