Kontakt

Nedan finner du kontaktuppgifter till Moderaterna Uppsala län.

Länsförbundskansliet finns i Uppsala.

Besök: Sturegatan 4B, 3 tr, Uppsala.

Post: Box 2040, 75002 Uppsala.

Mail: uppsala@moderaterna.se

Telefon: 018-504300

 

Kontakter:

Partiombudsman: Lars-Peter Swärdh, lars-peter.swardh@moderaterna.se, 0708-72 92 75 

(Lars-Peter ersätts efter sommaren av Johan Carlsson, johan.carlsson@moderaterna.se)

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Andrea Andersson, andrea.andersson@moderaterna.se, 070-741 20 06

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Sara Persson, sara.persson@moderaterna.se, 072-547 43 48

Kommunikationschef (börjar 1 aug.): Erik Raita, erik.raita@moderaterna.se

Ordförande: Jessika Roswall, jessika.roswall@moderaterna.se

 

Kontaktuppgifter till politiker i Uppsala län hittar du här

Kontaktuppgifter till länets moderata kommunföreningar här