Kontakt

Nedan finner du kontaktuppgifter till Moderaterna Uppsala län.

Länsförbundskansliet finns i Uppsala.

Besök: Sturegatan 4B, Uppsala.

Post: Box 2040, 75002 Uppsala.

Mail: uppsala@moderaterna.se

Telefon: 070-6506048

 

Kontakter:

Förbundsordförande Uppsala län: Erik Weiman, erik@weiman.se, 070-6916026

Partiombudsman: Johan Carlsson, johan.carlsson@moderaterna.se, 070-6506048

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Sara Persson, sara.persson@moderaterna.se, 072-547 43 48

Politisk sekreterare Uppsala kommun: Sofia Andersson, sofia.andersson@moderaterna.se, 072-220 34 69

Politisk sekreterare Region Uppsala: Johan Eriksson, johan.eriksson@moderaterna.se, 072-212 59 77

Kontaktuppgifter till politiker i Uppsala län hittar du här

Kontaktuppgifter till länets moderata kommunföreningar här