Presskontakter

Stockholms stad

Caroline Cederquist
Presschef
Ledning av pressavdelningen, samordning kommunikation och media gentemot övriga majoritetspartier, operativ medieplanering.
E-post: caroline.cederquist@stockholm.se
Telefon: 076-12 29 197, 08-508 29 222 (pressjour)

r

Edward Tovi
Pressekreterare åt Anna König Jerlmyr
E-post: edward.tovi@stockholm.se
Telefon: 076-122 92 02, 08-508 29 222 (pressjour)



 

Oskar Rådehed 
Pressekreterare åt Joakim Larsson
E-post: oskar.radehed@stockholm.se
Telefon: 076-122 91 26‬, 08-508 29 222 (pressjour)
 

e

Beatrice Backman
Pressekreterare åt Dennis Wedin
E-post: beatrice.backman@stockholm.se 
Telefon: 076-12 29 125, 08-508 29 222 (pressjour)

 

 

 

Region Stockholm

Sara Persson
Pressekreterare, finans och fastighetsfrågor
Ansvarar för Irene Svenonius och Charlotte Broberg
sara.e.persson@sll.se
070 737 62 55

Caroline Opsahl
Pressekreterare, finansfrågor
Mobil: 0707 37 43 35
Mail: caroline.opsahl@moderaterna.se

 

Ellen Nilsson
Presskontakt Tobias Nässén
070-737 54 99
ellen.i.nilsson@sll.se
 

Emil Johansson
Pressekreterare trafik,
Pressanvarig för Kristoffer Tamsons
070-737 76 33
emil.e.johansson@sll.se


Pressjour (M),  Stockholms läns landsting
08 737 33 33