Presskontakter

Stockholms stad

För medieförfrågningar till de moderata borgarråden i Stockholms stad använd i första hand pressjournummer 08 508 29 222.

Edward Tovi 
Pressekreterare Joakim Larsson
Löpande medierelationer, pressmeddelanden, artiklar, insändare, omvärldsbevakning medier. Ansvarig för digitala kanaler.
08-508 29 202, 076-12 29 202 
edward.tovi@stockholm.se

Charlotte M Nilsson
Pressekreterare Anna König Jerlmyr
Löpande medierelationer, pressmeddelanden, artiklar, insändare, omvärldsbevakning medier.
Telefon: 076-122 91 31
Email: charlotte.m.nilsson@stockholm.se

Helena Walentowicz
Pressekreterare Dennis Wedin
Löpande medierelationer, pressmeddelanden, artiklar, insändare, omvärldsbevakning medier.
helena.walentowicz@stockholm.se
Telefon: 076-12 29 148.

 
Stockholms läns landsting

Caroline Opsahl
Pressekreterare, finansfrågor
Mobil: 0707 37 43 35
Mail: caroline.opsahl@moderaterna.se

 

Ellen Nilsson
Presskontakt Tobias Nässén
070-737 54 99
ellen.i.nilsson@sll.se
 

Emil Johansson
Pressekreterare trafik,
Pressanvarig för Kristoffer Tamsons
070-737 76 33
emil.e.johansson@sll.se


Pressjour (M),  Stockholms läns landsting
08 737 33 33

Övriga presskontakter

Kommunalråd i Stockholms län
Kontakta de lokala företrädarna direkt enligt kontaktuppgifterna på www.moderaterna.net/kommunalrad