Presskontakter

Stockholms stad

För medieförfrågningar till de moderata borgarråden i Stockholms stad använd i första hand pressjournummer 08 508 29 222.

Erik Randberg
Kommunikations- och analyschef
Ledning av pressavdelningen, samordning kommunikation och me- dia, kommunikationsstrategi och -planering, varumärkesbyggande, kampanjplanering, omvärldsanalys trender och opinion.
E-post: erik.randberg@stockholm.se
Telefon: 076-12 29 200, 08-508 29 222 (pressjour) 

Edward Tovi 
Digital kommunikatör, Presskontakt 
Omvärldsbevakning, kommunikation och kampanj digitala medier.
08-508 29 202, 076-12 29 202 
edward.tovi@stockholm.se

Charlotte M Nilsson
Pressekreterare
Löpande medierelationer, pressmeddelanden, artiklar, insändare, omvärldsbevakning medier.
Telefon: 076-122 91 31
Email: charlotte.m.nilsson@stockholm.se

Helena Walentowicz
Pressekreterare
Löpande medierelationer, pressmeddelanden, artiklar, insändare, omvärldsbevakning medier.
helena.walentowicz@stockholm.se
Telefon: 076-12 29 148.

 
Stockholms läns landsting

Caroline Cederquist
Presschef, sjukvård -, forskning -, investeringar - och fastighetsfrågor
Mobil: 0707 37 58 66
Mail: caroline.cederquist@moderaterna.se

 

Caroline Opsahl
Pressekreterare, finansfrågor
Mobil: 0707 37 43 35
Mail: caroline.opsahl@moderaterna.se

 

Claes Wersäll
Pressekreterare, trafikfrågor
Mobil: 0707 37 41 90
Mail: claes.wersall@moderaterna.se

 

Pressjour (M),  Stockholms läns landsting
08 737 33 33

Övriga presskontakter

Kommunalråd i Stockholms län
Kontakta de lokala företrädarna direkt enligt kontaktuppgifterna på www.moderaterna.net/kommunalrad